The Last Trapper
Pinetree Lodge
Ideale reis voor
Tijdens deze 8-daagse reis maak je een unieke huskytocht van 3 dagen door Zweeds Lapland, je bestuurt je eigen huskyslee door de wildernis! Je verblijft in échte trappershutten tijdens de meerdaagse huskytocht, back to basic! Zonder elektriciteit of stromend water, je vind er wel een traditioneel Lapse houtsauna waar je heerlijk in kan opwarmen na de tocht. Ook maak je tijdens deze reis een sneeuwscootertocht door de Lapse landschappen, een sneeuwschoenwandeling en een langlauftocht.
Tijdens de twee overnachtingen in de Lapse trappershut overnacht je meestal in een gedeelde slaapruimte. Naast je verblijf in deze trappershut, verblijf je de andere nachten in de comfortabele Pinetree lodge. Hier kan je na de tocht heerlijk genieten van de sauna en van een drankje in de bar.
Bij de Pinetree Lodge heb je de keuze uit verschillende accommodatietypes. Je kan verblijven in een chalet of in een kamer. Ook kan je de reis upgraden naar een overnachting in een Aurora Hideaway!
Stap naar buiten en spot vanaf hier misschiel wel het noorderlicht! De kansen om het noorderlicht te zien bij de Pinetree Lodge zijn erg groot vanwege de ligging tussen de uitgestrekte landschappen.
Tijdens je verblijf kan je gebruikmaken van de warme winterkleding.
17.12.2022 tot en met 18.03.2023
Hoogtepunten van de reis
- 3-daagse huskytocht met eigen slee
- Overnachtingen in wildernishutten
- Gevarieerde Lapse activiteiten
- Kleine groepjes
- Ongerepte Zweedse wildernis
- Zeer hoge kansen op het zien van noorderlicht
- Uitstekende volpension formule
- Sauna en jacuzzi mogelijkheden
01. Dag per dag
Vandaag vertrek je naar winters Lapland! Aansluitend op de vlucht word je opgehaald door de transferbus. De bus brengt je naar de lodge, deze rit duurt ongeveer 2,5 uur.
Je checkt in bij de Lodge en neemt vervolgens het programma van de week door. Hierna pas je de warme winterkleding waar je tijdens je verblijf gebruik van mag maken. Bij reizen vanaf 07.01.2023 zal er een bezoek aan het Lainio Snow Village met lunch inbegrepen zijn op de dag van aankomst.
Geniet van wat vrije tijd en 's avonds van een heerlijk diner in de lodge.
Hét hoogtepunt van je Lapland reis: de driedaagse huskytocht! Je begint dat dag met een kennismaking met de husky's en de verzorgers. Je zal merken dat de honden enorm enthousiast zijn om met jou op pad te gaan! Na de uitleg van de gids over de honden en besturen van de slede ga je op pad. Je hebt tijdens deze avontuurlijke 3-daagse huskytocht ieder een eigen slee met hondenteam die je zelf zal besturen.
Dagelijks leg je 30 tot 40 km af met 4 tot 6 trouwe Alaskan husky’s, zo ervaar je het prachtige winterlandschap. Bevroren meren, moerassen en oude dennenbossen met dikke sneeuwlagen vormen het uitzicht. Overnachten doe je in authentieke trappershutten in 'the middle of nowhere' waarbij je aan het eind van de dag geniet van een heerlijke wildernissauna. Je overnacht tijdens deze nacht meestal in een gedeelde slaapruimte.
Natuurlijk verzorg je tijdens deze dagen ook zelf het hondenteam! Diep in de Lapse natuur, ervaar je hier de grootsheid van Europa’s laatste wildernis op z’n best. Zonder elektriciteit of stromend water, maar met de gezellige warmte van het haardvuur en een indrukwekkende sterrenhemel buiten. Dankzij deze afgelegen ligging, ver weg van alle lichtvervuiling, heb je hier een nóg grotere kans op Noorderlicht! Hopelijk verschijnt er straks een groene lichtsluier aan de hemel!
De laatste dag keer je terug naar de charmante Pinetree Lodge.
Na een stevig ontbijt start de dag met een sneeuwscootertocht (5u, 2 pers./scooter). Dit is hét Lapse transportmiddel. Je rijdt langs bevroren meren, rivieren en door de betoverende taiga. De gids leert je de tips en tricks en al snel geniet je volop van de snelheid en van de adembenemende uitzichten!
De gids maakt een outdoor lunch klaar boven een kampvuur.
Deze ochtend vertrek je samen met de gids voor een prachtige tocht van 2 uur met sneeuwschoenen door de mooie, oude dennenbossen, volledig omgeven door een dikke laag sneeuw. Je ervaart de onwezenlijke stilte van het Hoge Noorden.
Hierna geniet je in de lodge van een warme lunch. Vervolgens is het tijd voor een langlauftocht van 2 uur. Volg de gids naar de top van de heuvels waar je geniet van het overweldigende landschap!
Vandaag geniet je van een vrije dag, deel deze in zoals jij dat fijn vindt. Je kan kiezen voor één van de optionele activiteiten of trek er bijvoorbeeld zelf op uit met de sneeuwschoenen. Je kan de hele week gratis gebruik maken van de sneeuwschoenen en de langlaufski's voor een tocht door de ongerepte natuur.
Het Lapse avontuur kom vandaag tot een eind. De transferbus brengt je naar de luchthaven, waarvandaan je met de mooiste herinneringen naar huis vliegt!
![]()
Hele leuke en professionele mensen, ook de medewerkers van de Pinetree Lodge. We hopen zeker in de toekomst nog eens een reis met jullie te boeken.
Dirma Shemesh du Pau
02. Je verblijf
Pinetree Lodge
Särkimukka
Welkom in Särkimukka! Sarkimukka is een deel van het dorpje Kangos met slechts 252 inwoners, ruim 150 km ten noorden van de poolcirkel en middenin de Aurora Zone. In een straal van 50 km is er geen enkele andere vorm van toerisme. Dit is the middle of nowhere, écht into the wild. Hier ligt de comfortabele en gezellige Pinetree Lodge.
De lodge ligt idyllisch naast een meer en is volledig gebouwd van hout. De Pinetree Lodge maakt zijn naam waar: hier verblijf je midden in een bos van honderden dennenbomen. In de winter is het bevroren meer de ideale locatie voor het spotten van het noorderlicht, hier beleef je het pure Lapland.
In de twee hoofdgebouwen bevinden zich 17 tweepersoonskamers en één familiekamer met twee slaapkamers en een klein woongedeelte met extra bed. In het ene hoofdgebouw vind je het restaurant, de sauna en een lounge met openhaard. In het andere hoofdgebouw vind je de gezellige “Brown Bear Bar”, waar je met jouw reisgezelschap en de gidsen kan genieten van een drankje.
Daarnaast zijn er ook 3 kleinere chalets met twee aparte bedden, een zitruimte met slaapbank en een open haard. Ook zijn er 6 ruime gezellige Scandinavische chalets met 2 slaapkamers, keuken, eigen sauna en een open haard. Alle chalets beschikken over een verwarming, bedlinnen en handdoeken.
Bij de Pinetree Lodge kan je één nachtje doorbrengen in een unieke Aurora Hideaway, een kleine cabin met glazen wanden. Dit maakt deze plek perfect om het noorderlicht te kunnen spotten vanuit je bed!
Naast de sauna in het hoofdgebouw waar je tijdens je reis gebruik van mag maken vind je aan het meer nog een sauna met een jacuzzi. Deze sauna en jacuzzi kan je privé afhuren voor een tijdsblok.
Accommodatietypes:
Alle accommodatietypes beschikken over een badkamer met douche.
- Hotelkamer: tweepersoonskamer met 2 eenpersoonsbedden
- Kleine chalets: 2 eenpersoonsbedden met kleine zithoek, slaapbank en open haard
- Familiechalets (4-6 pers.): twee slaapkamers met 2 eenpersoonsbedden, zithoek met slaapbank, sauna en open haard
Ook kan je jouw gekozen accommodatietype voor één nachtje upgraden naar een nacht in een Aurora Hideaway. Misschien zie jij het noorderlicht wel vanuit je bed!
Highlights:
- Zeer grote kans op het zien van het noorderlicht
- Eigen huskykennel met 197 Alaskan husky’s
- Comfortabel verblijf met faciliteiten
- Keuze uit drie accommodatievormen
- Uitstekende Scandinavische maaltijden
- Gebruik van warme winterkleding
- Excursies in eigen beheer met Engels- en Nederlandstalige gidsen
- Activiteiten in kleine exclusieve Nordic groepen
- Gratis gebruik sneeuwschoenen en langlaufski’s
03. Prijzen
De prijs is per persoon op basis van een standaard tweepersoonskamer.
01.04.2023*€ 2680
Vertrekdatum | Prijs per persoon |
---|---|
11.02.2023 | Volgeboekt |
25.02.2023 | € 2980 - Laatste 2 plaatsen |
04.03.2023* | Volgeboekt |
11.03.2023* | € 2625 |
18.03.2023* | € 2395 |
01.04.2023** | € 2680 |
*Vertrek vanuit Brussel
**Gelieve voor deze afreisdatum contact op te nemen met onze Travel Designer.
Upgrade accommodatie | Verschil per persoon/basisprijs |
---|---|
Single kamer | € 364 toeslag |
Familiekamer 4-5 personen | € 63 korting |
Kleine chalet 2 personen | € 125 toeslag |
Luxe chalet 3 personen | € 95 toeslag |
Luxe chalet 4 personen | € 42 toeslag |
Luxe chalet 5-6 personen | € 55 korting |
De beschikbaarheid van deze reis wordt regelmatig bijgewerkt. De meest actuele beschikbaarheid wordt altijd getoond bij het online boeken of tijdens het contact met onze Travel Designers.
Inbegrepen
- Rechtstreekse retourvluchten vanaf Amsterdam of Brussel
- Alle lokale transfers aansluitend op de vlucht
- Vluchten inclusief 20kg ruimbagage, 1 stuk handbagage 8kg en luchthavenbelastingen
- Overnachtingen in de Pinetree Lodge
- 2x overnachting in de typisch Lapse wildernishut met gedeeld sanitair
- Alle maaltijden in volpension vanaf diner op de eerste avond tot en met ontbijt op de laatste ochtend (ontbijtbuffet, lunch, 2-gangen diner – salade bar, hoofdgerecht en dessert aan tafel geserveerd)
- Voorgerechten zijn optioneel en kan je ter plaatse toevoegen
- Koffie, thee en bessensap kan je gedurende de dag drinken in het restaurant.
- Alle activiteiten zoals omschreven in het programma
- Kleine, exclusieve Nordic-groepen van max. 12-14 deelnemers
- Huskytochten met max. 6 deelnemers
- Professionele begeleiding door Engels- en Nederlandstalige gidsen
- Gebruik warme winterkleding, winterboots, handschoenen en muts
- Gratis gebruik van sneeuwschoenen en langlaufski's
- BTW, bijdrage Garantiefonds Reizen en toeristenbelasting
- Uitgebreide reisinfo na boeking
- De Noorderlicht app met real-time voorspelling
- CO2 compensatie van deze reis
Niet inbegrepen
- Verplicht: voor vertrek in januari, februari en maart geldt een brandstoftoeslag van €95,- per persoon. Voor meer informatie: Algemene voorwaarden. Voor boekingen met afreis vanaf 1 april kan er t/m 31.01 Brandstof Bescherming Programma toegevoegd worden (binnen 5 dagen na boeken). Voor afreizen in april verwachten wij een brandstoftoeslag
- Optionele Lapse activiteiten
- Reis- en/of annuleringsverzekeringen (Allianz Global Assistance), meer informatie over de verzekeringen vind je op onze pagina: Verzekeringen Nordic
- Lokale verzekering voor het verlagen van het eigen risico bij schade. Verzekering enkel ter plaatse af te sluiten: €36,- per persoon voor het gehele verblijf. Het eigen risico bedraagt standaard ongeveer €1200,- met de verzekering verlaag je dit bedrag naar €200,- voor sneeuwscooter en ijsbuggy. Het eigen risico voor de huskytochten, kleding en ander materiaal koop je met deze verzekering geheel af.
- Brandstof Bescherming Programma bij vertrek vanaf Amsterdam of Brussel
- Voor afreizen vanaf 01/01/2023 is er een extra milieu-taks van toepassingen voor vertrek vanuit Amsterdam van €18.48 per persoon.
Opmerkingen
- Deze reis is geschikt voor kinderen vanaf 16 jaar.
- Voeg bij vertrek vanaf Amsterdam een gratis overnachting toe in het Corendon Village Hotel op de dag voor vertrek van jouw reis. Ook is het mogelijk om de auto gratis te parkeren bij Quick Parking nabij Schiphol. Laat het onze Travel Designers weten indien je hier gebruik van wenst te maken.
- De volgorde van de activiteiten kan afwijken van het dag-tot-dag programma dat je hierboven ziet.
- Let op: om een sneeuwscooter te mogen besturen dien je 18 jaar of ouder te zijn en in het bezit te zijn van rijbewijs B.
- Per boeking (tot 9 personen) draag je €2,50 af aan het Calamiteitenfonds.
- Bij reizen vanaf 07.01.2023 zal er een bezoek aan het Lainio Snow Village met lunch inbegrepen zijn op de dag van aankomst.
04. Excursies
€ 220 per persoon - shared driving
Tijdens deze dagtocht (5u) trek je de prachtige natuur in met je eigen husky’s en gedeelde slee. Een persoon is de bestuurder, terwijl de andere om zich heen kan kijken en genieten van de omgeving. Onderweg wordt er gestopt zodat je kan wisselen van bestuurder. De gids maakt een heerlijke outdoor lunch klaar tijdens de excursie.
Kinderen tot en met 14 jaar krijgen 30% korting.
€ 220 per persoon – shared driving
Tijdens deze dagtocht (5u) rij je met de sneeuwscooter door het verlaten landschap. Je rijdt steeds met twee personen op de sneeuwscooter. Er wordt onderweg een aantal keer gestopt om van plek te wisselen. Tijdens de excursies krijg je een outdoor lunch bij een knisperend kampvuur.
Een geldig rijbewijs B is verplicht voor bestuurders.
Kinderen tot en met 14 jaar krijgen 30% korting.
Deze excursie is mogelijk tot en met 24 december.
€ 260 per persoon - shared driving
Klaar wat voor wat adrenaline? Tijdens deze dagtocht rij je met de sneeuwscooter (2 pers./scooter) naar de mooiste en meest afgelegen toppen van Zweeds Lapland. Onderweg stop je ook bij de rendieren waar je wat uitleg krijgt van de gids en je de dieren ook kan voeren. Er zal een aantal keer gestopt worden om te wisselen van bestuurder. Geniet van een heerlijke outdoor lunch bij een knisperend kampvuur.
Een geldig rijbewijs B is verplicht voor bestuurders.
Kinderen tot en met 14 jaar krijgen 30% korting.
De excurise is alleen mogelijk na 24 december.
€ 196 per nacht
Ruil je kamer voor een nachtje in en slaap onder de sterren in de Aurora Hideaway. Deze kegelvormige hut heeft glazen wanden waardoor je kan genieten van een prachtig uitzicht over over de natuur en misschien wel het noorderlicht. De Aurora Hideaway is geschikt voor maximum 2 personen. De prijs is per nacht.
€ 110 per persoon
Trek er na het diner op uit met de huskyslee. Je deelt de slede met je medereiziger en kan onderweg van bestuurder wisselen. Als je een beetje geluk heb kan je van de uiterste stilte kan genieten met het noorderlicht aan de hemel.
Kinderen tot en met 14 jaar krijgen 30% korting.
€ 110 per persoon
Trek er na het diner op uit met de sneeuwscooter (2 pers. per scooter). Wanneer de kansen hoog zijn, is het mogelijk dat je vanop de sneeuwscooter kan genieten van het noorderlicht aan de hemel. Onderweg stopt de gids zodat je van bestuurder kand wisselen.
Een geldig rijbewijs B verplicht voor bestuurders.
Kinderen tot en met 14 jaar krijgen 30% korting.
€ 89 per persoon
Trek er na het diner op uit en neem plaats in de slee achter de sneeuwscooter van de gids. De gids zal naar een open plek rijden, vanaf daar kan je de sterren en wie weet ook het noorderlicht aan de hemel spotten. Prijs is per persoon.
Kinderen tot en met 14 jaar krijgen 30% korting.
€ 102 per persoon
Tijdens deze excursie neem je plaats in de slee achter de sneeuwscooter van de gids. Geniet tijdens de rit van het prachtige uitzicht. Wanneer je aankomt bij de rendieren mag je bij ze in het hok. De gids zal je wat meer over de dieren vertellen. Ook mag je de dieren voeren.
Kinderen tot en met 14 jaar krijgen 30% korting.
05. Extra info

Vertrek vanaf Amsterdam op 17.12.2022 en 07.01.2023 tot en met 25.02.2023
Rechtstreekse heenvlucht met Corendon Airlines
CD661 Vertrek Amsterdam 07:00 uur - aankomst Kittilä 11:10 uur
Rechtstreekse terugvlucht met Corendon Airlines
CD662 Vertrek Kittilä 12:10 uur - aankomst Amsterdam 14:30 uur
De vluchttijden zijn onder voorbehoud van wijzigingen
Vertrek vanaf Brussel op 17.12.2022
Rechtstreekse heenvlucht met Brussels Airlines
Vertrek Brussel 07:00 uur - aankomst Kittilä 11:10 uur
Rechtstreekse terugvlucht met Brussels Airlines
Vertrek Kittilä 12:15 uur - aankomst Brussel 14:40 uur
De vluchttijden zijn onder voorbehoud van wijzigingen
Vertrek vanaf Brussel op 07.01.2023 tot en met 18.03.2023
Rechtstreekse heenvlucht met Brussels Airlines
Vertrek Brussel 07:00 uur - aankomst Kittilä 11:10 uur
Rechtstreekse terugvlucht met Brussels Airlines
Vertrek Kittilä 12:30 uur - aankomst Brussel 14:55 uur
De vluchttijden zijn onder voorbehoud van wijzigingen
Nog interessante reizen
Op de hoogte blijven?
Ontvang tips & tricks in je mailbox