Best of the North
Aurora Mountain Lodge
Ideale reis voor
Tijdens dit gevulde en afwisselende weekprogramma trek je eropuit met de sneeuwscooter en maak je een tocht door het desolate landschap met de huskyslede. Vervolgens staat er een begeleide wandeling met de sneeuwschoenen en een tocht met langlaufski’s op het programma. Tot slot ga je in een sneeuwscooterslede op zoek naar het noorderlicht en maak je kennis met de lokale cultuur van de Sami. Hier leer je hoe de Sami zich hebben aangepast aan de huidige maatschappij én mag je de rendieren voederen! De vrije momenten kan je naar eigen wens invullen. Geniet van de sauna, trek er zelf op uit met het beschikbare materiaal of voeg een extra activiteit toe.
Je verblijft in de Aurora Mountain Lodge. Deze lodge ligt in het noorden van Zweeds Lapland, midden in de Aurora Zone. De kansen op noorderlicht zijn hier aanzienlijk groot. Dankzij de ligging van de lodge is het mogelijk om het noorderlicht te spotten vanaf je accommodatie!
Hier heb je keuze uit drie verschillende accommodatietypes: een comfortabele hotelkamer, een Zweeds huisje met openhaard of een Aurora Suite.
10.12.2023 tot en met 30.03.2024
Hoogtepunten van de reis
- Verblijf in de Zweedse wildernis
- Midden in de Aurora Zone
- Dagtocht met husky's met gedeelde slede
- Dagtocht met de sneeuwscooter
- Avondexcursie met sneeuwscooterslede
- Leer alles over de Sami en de rendieren
- Keuze uit verschillende accommodatietypes
- Heerlijk genieten met uitstekende volpension formule
01. Dag per dag
Vandaag vertrek je naar winters Lapland! Aansluitend op de vlucht word je opgehaald door de transferbus. Deze bus brengt je naar de lodge. De rit duurt ongeveer 3 uur.
Je checkt in bij de Lodge en neemt vervolgens het programma van de week door. Hierna pas je de warme winterkleding waar je tijdens je verblijf gebruik van mag maken.
Geniet van wat vrije tijd en 's avonds van een heerlijk diner in de lodge.
In de ochtend start je met een sneeuwschoenwandeling. Deze wandeling is een unieke ervaring - je kan nu over de diepe sneeuw lopen zonder dat je er in wegzakt! Deze tocht duurt 2 uur, waarna je geniet van een warme lunch in de lodge.
Na de lunch bind je de langlaufski's vast en langlauf je door de Lapse bossen. Je ervaart de onwezenlijke stilte van het Hoge Noorden terwijl de gids je alles vertelt over de planten, bomen en dierensporen die je ziet. Ook deze tocht duurt 2 uur.
Klaar voor adrenaline? Na het ontbijt stap je op de sneeuwscooter en maak je een tocht langs het typische landschap van het uiterste Noorden! In de buurt van de lodge zie je dat het landschap over gaat van taiga naar toendra landschap, de surrealistische hoogvlaktes richting de Noorse bergen. Je rijdt langs bevroren meren en rivieren en door betoverende taiga. De gids zorgt voor een outdoor lunch bij een kampvuur. De tocht duurt 5 uur, inclusief uitleg en lunch pauze onderweg. Je deelt met zijn tweeën een sneeuwscooter.
Geniet van een vrije ochtend. Lees een boek in de gezellige lounge of maak een wandeling in de prachtige natuur.
De lunch wordt voorzien in de lodge. Rondom de Aurora Mountain Lodge vind je de Lapland taiga van de Sami, waar ze kuddes rendieren houden. Je maakt kennis met de lokale cultuur van de Sami en leert alles over de rendieren. Deze excursie neemt je mee terug in de tijd en duurt 2 uur en 30 minuten.
Vandaag breng je een bezoek aan de huskykennel. Nadat je kennis hebt gemaakt met de honden gaan jullie samen op pad. Je maakt een dagtocht van 35 km (2 personen per slee). Elk huskyteam bestaat uit ongeveer vier tot zes Alaskan husky's en je kan de slede zelf ‘mushen’ - besturen! Geniet tijdens de tocht van de stilte en de prachtige witte landschappen. Er wordt natuurlijk gestopt tijdens de tocht zodat jullie van bestuurder kunnen wisselen.
Voor de lunch zal de gids een kampvuur maken waarop hij het eten voor je klaarmaakt, écht genieten in de Lapse wildernis! Deze activiteit duurt in totaal 5 uur, inclusief kennelbezoek, uitleg, tocht en middagpauze met outdoor lunch.
Na het diner staat er nog een activiteit op het programma, namelijk een avond sneeuwscootersledetocht. Tijdens deze tocht neem je plaats in de slede achter de sneeuwscooter van de gids, waardoor je alle tijd hebt om naar de hopelijk groene hemel te staren! Deze tocht duurt ongeveer 2 uur.
Geniet van twee vrije dagen die je geheel naar wens kunt invullen. Maak je programma nog een stuk actiever en volledig naar je zin met optionele activiteiten. Ook is het mogelijk om de hele week gebruik te maken van het beschikbare materiaal zoals sneeuwschoenen, sleetjes en de collectie langlaufski's voor een tocht door de ongerepte natuur.
Opgelet: bij vertrek op 10.12 is er maar 1 vrije dag!
Het Lapse avontuur kom vandaag tot een eind. De transferbus brengt je naar de luchthaven, waarvandaan je met de mooiste herinneringen naar huis vliegt!
Opgelet: bij vertrek op 10.12 is de terugreis op dag 7!
![]()
Wij vonden het een adembenemende en fantastische reis op alle gebied!
Johan S.
02. Je verblijf
Aurora Mountain Lodge
Lannavaara
Hier in de hooglanden van de Sami ligt het piepkleine goudzoekersdorpje Lannavaara, dat zo'n 79 inwoners telt. Hier vind je de meest noordelijk gelegen lodge in ons aanbod, namelijk de Aurora Mountain Lodge. Zelfs voor Lapse normen ligt dit dorpje afgelegen. Mede hierdoor is dit de beste plek in Scandinavië om het noorderlicht te spotten!
De Aurora Mountain Lodge is zeer kleinschalig. Bij de lodge wordt veel waarde gehecht aan een warm welkom en persoonlijke bediening. In het restaurant van de lodge kan je genieten van een uitgebreid ontbijtbuffet, een soeplunch en een diner met dagmenu. Ben je vegetarisch, allergisch of intolerant? Geen paniek, Scandinavië staat bekend om hun flexibele keuken.
Vanuit de lodge heb je zicht op de Nunasvaara, een heilige Sami berg. Tijdens je verblijf dompel je je onder in de Sami tradities in een onbetaalbare setting: dit is de ultieme locatie voor liefhebbers van rust, natuur, authenticiteit en desolate landschappen.
Je hebt de keuze uit verschillende accommodatie types. De lodge beschikt over tweepersoonskamers, Zweedse huisjes én Aurora Suites.
Tijdens je verblijf mag je gebruikmaken van de sauna, gelegen naast de lodge. Indien je de sauna privé afhuurt kan je ook gebruikmaken van de jacuzzi.
Accommodatietypes:
- Tweepersoonskamer: ruime kamer met 2 eenpersoonsbedden, een zithoek, badkamer met föhn
- Zweeds huisje (2-5 personen): open slaapkamer met 2 eenpersoonsbedden , aparte slaapkamer met stapelbed, zithoek met slaapbank, haardvuur en een badkamer met föhn.
- Aurora suite: losstaande cabin met glazen wanden en 2 eenpersoonsbedden, een badkamer met föhn
Je verblijft op basis van volpension. Daarnaast beschikt elke accommodatietype over een privé badkamer en Wifi.
Highlights:
- Comfortabel verblijf 69° noord
- Zeer grote kans op het zien van noorderlicht
- Keuze uit drie accommodatievormen
- Uitstekende Scandinavische maaltijden
- Excursies in eigen beheer met Engels- en Nederlandstalige gidsen
- Gebruik van luxe winterkleding tijdens je verblijf
- Huskykennel met 70 Alaskan husky’s
- Activiteiten in kleine exclusieve Nordic groepen
- Gratis gebruik sneeuwschoenen en langlaufski’s
03. Prijzen
Vertrekdatum | Vertrek vanuit Brussel | Vertrek vanuit Amsterdam |
---|---|---|
10.12.2023 | € 2170 | x |
16.12.2023 | € 2295 | € 2350 |
23.12.2023 | € 3065 | € 3095 |
30.12.2023 | € 3065 | € 3095 |
06.01.2024 | € 2495 | € 2550 |
13.01.2024 | € 2495 | € 2550 |
20.01.2024 | € 2495 | € 2550 |
27.01.2024 | € 2595 | € 2650 |
03.02.2024 | € 2795 | € 2695 |
10.02.2024 | € 3065 | € 3095 |
17.02.2024 | € 2895 | € 3095 |
24.02.2024 | € 2565 | € 2595 |
02.03.2024 | € 2565 | € 2595 |
09.03.2024 | € 2495 | x |
16.03.2024 | € 2295 | x |
23.03.2024 | € 2295 | x |
30.03.2024 | € 2365 | x |
Prijs per persoon op basis van een standaard tweepersoonskamer. Kinderen van 4 tot en met 14 jaar krijgen 30% korting op de lokale prijs.
Upgrade accommodatie | Verschil per persoon/basisprijs |
---|---|
Single room | € 385 toeslag (€ 330 toeslag vertrek 10.12.2023) |
Aurora Suite | € 260 toeslag (€ 223 toeslag vertrek 10.12.2023) |
Zweeds huisje 2 personen | € 190 toeslag (€ 163 toeslag vertrek 10.12.2023) |
Zweeds huisje 3 personen | € 0 korting |
Zweeds huisje 4 personen | € 60 korting (€ 51 korting vertrek 10.12.2023) |
De beschikbaarheid van deze reis wordt regelmatig bijgewerkt. De meest actuele beschikbaarheid wordt altijd getoond bij het online boeken of tijdens het contact met onze Travel Designers.
Inbegrepen
- Rechtstreekste retourvluchten vanaf Amsterdam of Brussel.
- Alle lokale transfers aansluitend op de vlucht.
- Vluchten inclusief 20 kg ruimbagage, 1 stuk handbagage 8 kg, luchthavenbelastingen.
- Overnachtingen in de Aurora Mountain Lodge.
- Alle maaltijden in volpension vanaf diner op de eerste avond tot en met ontbijt op de laatste ochtend (ontbijtbuffet, soeplunch en 2-gangen diner: brood, boter en een kleine salade + hoofdgerecht en dessert aan tafel geserveerd)
- Koffie, thee en bessensap kan je gedurende de maaltijden drinken in het restaurant.
- Alle activiteiten zoals omschreven in het programma.
- Kleine groepen van maximaal 12 tot en met 14 deelnemers.
- Professionele begeleiding door Engelstalige gidsen.
- Gebruik warme winterkleding (tot en met maat XXL): jas, broek, wanten, muts, balaclava, winterboots (tot en met maat 49).
- Vrij gebruik van sneeuwschoenen en langlaufski's.
- Uitgebreide praktische reisinformatie.
- BTW en bijdrage Garantiefonds Reizen.
- CO2 compensatie van deze reis.
Niet inbegrepen
- Optionele Lapse activiteiten
- Reis- en/of annuleringsverzekeringen (Allianz Global Assistance), meer informatie over de verzekeringen vind je op onze pagina: Verzekeringen Nordic
- Lokale verzekering voor het verlagen van het eigen risico bij schade. Enkel ter plaatse af te sluiten: € 49 per persoon voor het gehele verblijf. Het eigen risico bedraagt standaard ongeveer €1200,- met de verzekering verlaag je dit bedrag naar €200,- voor sneeuwscooter en ijsbuggy. Het eigen risico voor de huskytochten, kleding en ander materiaal koop je met deze verzekering geheel af.
Opmerkingen
- Deze reis is geschikt voor kinderen vanaf 10 jaar.
- Afhankelijk van de route en weersomstandigheden nemen kinderen jonger dan 14 jaar plaats in een slede achter de sneeuwscooter tijdens de sneeuwscootertochten. Voor de huskytochten nemen kinderen plaats in de slede van 1 van de ouders.
- De volgorde van de activiteiten kan afwijken van het dag-tot-dag programma.
- Let op: om een sneeuwscooter te mogen besturen dien je 18 jaar of ouder te zijn en in het bezit te zijn van rijbewijs B.
- Let op: tochten zijn op basis van self drive. Je bestuurt zelf de huskyslede en de sneeuwscooter. Deze deel je met zijn tweeën. Bij een oneven reisgezelschap kan je gekoppeld kan worden aan een medereiziger. Indien je 18 jaar of ouder bent en je bent niet in het bezit van een rijbewijs, gelieve ons dan een seintje te geven.
- De lodge ligt midden in de natuur. Er zijn geen winkels / restaurants in de buurt.
- Betalen kan ter plaatse met pinpas en Visacard/ Mastercard. Contant geld is niet nodig.
- Per boeking (tot 9 personen) draag je € 2,50 af aan het Calamiteitenfonds.
04. Excursies
€ 260 per persoon – shared driving
Tijdens deze dagtocht (2 personen / sneeuwscooter) rij je met de sneeuwscooter naar de mooiste en meest afgelegen plaatsen van Zweeds Lapland. Onderweg kan je wisselen van bestuurder. Geniet van een outdoor lunch bij het kampvuur.
Geldig rijbewijs B is verplicht voor bestuurders.
Kinderen tot en met 14 jaar krijgen 30% korting.
€ 150 per persoon
De dag start met een huskywandeling met de jongste honden. Vaak gaat ook een oudere husky mee, deze ‘leert’ de jonge honden hoe ze zich moeten gedragen. Na de wandeling neemt de gids je mee naar de lavvu, een typische Sami tent. Hier maakt hij een typisch Lapse lunch van rendiervlees klaar boven een open vuur. Na een lekkere maaltijd is het tijd om plaats te nemen in de slee achter de sneeuwscooter van de gids. De gids brengt je naar een bevroren meer. Hier leert hij je hoe je een gat kan maken in het ijs en hoe je kan ijsvissen.
Kinderen tot en met 14 jaar krijgen 30% korting.
€ 92 per persoon
Neem plaats in de slede achter de sneeuwscooter van de gids en geniet onderweg van het voorbijglijdende landschap. De gids brengt je naar een bevroren meer. Daar leert hij je hoe je een gat maakt in het ijs en hoe je kan ijsvissen. Hopelijk heb je snel beet!
Kinderen tot en met 14 jaar krijgen 30% korting op de lokale prijs.
€ 190 per persoon
Altijd al eens willen zien hoe het bekende ICEhotel er uitziet? Vandaag heb je de kans om dit bijzondere hotel te bezoeken. De gids brengt je met de minibus naar het beroemde ICEhotel van Jukkasjärvi. Hier heb je ruim de tijd om alle kamers met ijssculpturen te bewonderen.
Lunchen doe je in het warme restaurant van het ICEhotel.
Kinderen tot en met 14 jaar krijgen 30% korting.
€ 140 per persoon
Vandaag maak je een prachtige wandeling met de sneeuwschoenen door het besneeuwde landschap. De wandeling gaat richting een heuvel in de buurt waar je een eindeloos uitzicht hebt over de omgeving. 's Middag geniet je van een warme lunch rond het kampvuur.
Deze activiteit is mogelijk vanaf 12 jaar. Voor deze activiteit is een goede conditie vereist.
Kinderen tot en met 14 jaar krijgen 30% korting.
€ 140 per persoon
Na het diner neem je plaats achter het stuur of achterop de sneeuwscooter (2 personen /scooter) en ga je samen met de gids op zoek naar het noorderlicht. Dit is hoe dan ook een bijzondere ervaring! Deze excursie duurt 2 tot 3 uur.
Geldig rijbewijs B is verplicht voor bestuurders.
Kinderen tot en met 14 jaar krijgen 30% korting.
05. Extra info

Vertrek vanaf Amsterdam vanaf 16.12.2023 tot en met 02.03.2024
Rechtstreekse heenvlucht met Corendon Airlines
CD Vertrek Amsterdam - aankomst Kittilä
Rechtstreekse terugvlucht met Corendon Airlines
CD Vertrek Kittilä - aankomst Amsterdam
Vertrek vanaf Brussel vanaf 10.12.2023 tot en met 30.03.2024
Rechtstreekse heenvlucht met Brussels Airlines
Vertrek Brussel - aankomst Kittilä
Rechtstreekse terugvlucht met Brussel Airlines
Vertrek Kittilä - aankomst Brussel
De vluchttijden zijn onder voorbehoud van wijzigingen
Nog interessante reizen
Op de hoogte blijven?
Ontvang tips & tricks in je mailbox