Stuga Tur Mid-Zweden
Ontdekking Midden-Zweden via blokhutten
Ideale reis voor
Combineer een verkenning van de traditionele cultuurprovincie Dalarna met een verblijf te midden van de uitgestrekte, ongerepte Zweedse natuur en enkele overnachtingen in een typisch rode cottage nabij de zee! Voeg hier charme en gezelligheid aan toe en je hebt het concept voor deze complete rondreis.
Na een verkenning van de provincie Dalarna, reis je verder naar het midden van Zweden. Dierenliefhebbers halen hier beslist hun hart op! Vele rendieren en elanden dwalen hier namelijk over de vlaktes en door de bossen. Je sluit deze rondreis af met enkele overnachtingen aan de oostkust. Je verblijft telkens in charmante accommodaties, die typisch zijn voor de regio.
Deze route belooft gevarieerde natuurlandschappen, oneindige ruimte, sfeervolle en typisch Zweedse dorpjes, uniek wildleven en vooral … rust.
Elke donderdag en zondag van juni tot september
Hoogtepunten van de reis
- Zeer gevarieerde natuurlandschappen!
- Gezellige en comfortabele blokhutten
- Tal van mogelijke activiteiten: kanotocht, mountainbiken, bushkraft workshop
- Falun kopermijn (Unesco werelderfgoed)
- Verblijf nabij de kust ten noorden van Stockholm
- Nationale parken: Tysjöarna natuurreservaat, Billudden natuurreservaat
01. Dag per dag
Rit naar Kiel, waar je inscheept aan boord van een comfortabel schip van Color Line. Dé ideale start van je reis! Color Line beschikt over zeer moderne cruiseferry’s (230 m. lang) met zwembad, 160 m. lange winkelstraat, comfortabele kajuiten en animatie. Een ware belevenis! De afvaart richting Oslo is voorzien om 14u00. Je overnacht aan boord.
Optioneel: Wie de reis rustig wil starten, kan een overnachting in Duitsland boeken alvorens in te schepen aan boord van Color Line. We bevelen graag hotel Gut Kaden aan in Alveslohe op 75 km van Kiel, net voorbij Hamburg. Dit elegant en rustgevend hotel beschikt over een parking, mooie tuin, golfterrein, een terras en
Omstreeks 10u00 kom je aan in Oslo en rijd je meteen verder. Langs onmetelijk uitgestrekte bossen en kleine dorpjes, rijd je in noordoostelijke richting naar Furudal. Heuvelachtige landschappen, diepgroene bossen, kleine pittoreske stadjes, glinsterende meren, kilometerslange fietspaden en zomerse weilanden wisselen elkaar af. Je bevindt je al snel in het hart van Dalarna. Deze provincie is heel erg gekend om haar sterke tradities en lokale ambachten.
Je verblijft er in één van de authentieke blokhutjes van Smidgården. Ga van hieruit op verkenning in de regio rond het prachtige Siljan meer. Bezoek tijdens je verblijf bijvoorbeeld het atelier van de gebroeders Olsson in Nusnäs. Hier wordt de Dalahäst, het typisch roodgeverfde Dalarna paardje, traditioneel met de hand vervaardigd. Stop even in de charmante stadjes Mora en Rättvik of vaar mee met de oude stoomboot Gustaf Wasa. Volg een rondleiding in de indrukwekkende Falun kopermijn (Unesco werelderfgoed) of breng een bezoek aan een van de gedecoreerde boerderijen van Hälsingland (Unesco). Ook het Orsa Grönklitt dierenpark, het grootste berenpark van Europa, is ook zeker een bezoekje waard. De voornaamste attracties zijn ‘Polar World’ (het grootste ijsberenverblijf ter wereld), het ‘Leopard Center’ en ‘Tiger World’. Je treft er de vier grote Scandinavische roofdieren aan: de bruine beer, de veelvraat, de wolf en de lynx.
Je rijdt verder noordwaarts naar de provincie Jämtland, het zuiden van Lapland. Het landschap wordt iets ruiger en de heuveltoppen iets hoger, afgewisseld met lieflijke dalen. Welkom in het minder toeristische, ongerepte Zweden! De eindbestemming is het kleine dorpje Gällö. Hier verblijf je 3 nachten in een blokhut van de sympathieke Geerd. Hij bouwde alle blokhutten eigenhandig, met gebruik van natuurlijke materialen, en gaf ze de passende namen Wolverine, Lynx, Moose en Bear. Alle huizen bieden een fantastisch uitzicht op het Revsund meer.
Deze plek vormt de ideale uitvalsbasis voor een visexcursie of een prachtige wandeling. Het Pelgrimspad St. Olavsleden loopt namelijk dwars door Gällö. Geerd organiseert zelf ook begeleide wandelingen, bv. langs de Forsaleden of een echte bushcraft workshop. Tijdens deze excursie kom je alles te weten over de omgeving en de planten die er groeien en leer je hoe je het beste vuur kan maken.
Getrainde wandelaars, die eerder ongereptere paden verkiezen, raden we aan het kabelbaantje te nemen naar Åreskutan: een berg nabij Åre. Volg de prachtige Jämtland Triangle, een van de bekendste wandelroutes van Zweden, of maak een wandeling richting het Helagsmassief. Het hoogste punt van het bergmassief, Helags, ligt op 1.797 m. boven de zeespiegel en is de hoogste berg in Zweden, ten zuiden van de poolcirkel. In het zuidwesten van het bergmassief ligt de Predikstolen (1.682 m.), met aan z’n oostzijde de zuidelijkste gletsjer van Zweden, de Helagsgletsjer.
Niet zo avontuurlijk ingesteld? Bezoek dan zeker de stad Östersund en haar prachtig Jamtli museum. Het museum bestaat uit drie delen: een openluchtmuseum, een historisch museum en een kunstmuseum. Tijdens een bezoek aan ‘Moosegarden’ in Orrviken, kan je van dichtbij kennis maken met de koning van het woud: de eland.
__________________
Via boerderijen en dorpjes rijd je opnieuw in zuidwaartse richting. Maak zeker een korte tussenstop in het kuststadje Gävle, met haar mooi bewaarde oude stadsdeel aan de oostkust. Geniet de komende 4 nachten van een verblijf in een typisch rode cottage nabij de zee! De vakantiehuizen van Sågarbo Herrgård bevinden zich op een prachtig 17e eeuws landgoed, te midden van een natuurgebied (biosfeerreservaat erkend door Unesco) met zandstranden en kliffen. Het landgoed behoorde ooit tot de familie Anckarström, dezelfde familie die betrokken was bij de moord op Gustav III, koning van Zweden in 1792. De huidige uitbaters, de familie Tjernström, hechten heel veel belang aan visserij en ecotoerisme.
De moderne vakantiehuizen van Sågarbo Herrgård zijn allen voorzien van een goed uitgeruste keuken, een gezellige eethoek en woonkamer, 2 slaapkamers, een badkamer met douche/toilet en een mooie tuin met tuinmeubilair, barbecue en ligstoelen. Op het landgoed vind je ook verschillende barbecueplaatsen, een klein zwemgedeelte, een speeltuin, privéstrand, een sauna en hottub (betalend).
Billudden, een prachtig natuurreservaat en de meest noordelijke buitenpost van Uppland, ligt op wandelafstand. Dit natuurgebied kenmerkt zich door een fotogeniek landschap met mooie kustlijnen, kiezelstranden en duinen. Dit reservaat lijkt op de rug van een draak die langzaam uit zee oprijst. De opwaartse beweging van het land is een continu proces. In honderd jaar tijd steeg het land tot 70cm! Nieuw land rijst op uit de zee en vormt de ideale bodem voor Europa’s grootste populatie duindoorns. Ben je niet bang van doornen? Raap dan de nuttige sinaasappelbessen op en maak er sap of gelei van!
Je rijdt richting het westen naar Lofsdalen, in het Zweedse hoogland. Ongerepte en uitgestrekte bossen en meren typeren ook hier het landschap. Rendieren en elanden, bruine beren, wolven en lynxen gedijen er in hun natuurlijke habitat. Een fantastische bestemming voor het maken van eindeloze wandelingen, fietstochten langs het meer of een kanotocht. Huur een motorboot of mountainbikes voor een dag of gooi de hengel uit in een van de zuiverste rivieren.
Hier, in het zuidelijke leefgebied van de Sami rendierhouders, spot je gegarandeerd veel rendieren op en langs de wegen!
Je verblijft in een gezellige vakantiewoning van Lofsdalen Home. Afhankelijk van de grootte en samenstelling van jereisgezelschap, kunnen we 2 vakantiehuizen aanbevelen: Linnean 2 of Ljungbacken 23. Deze huizen werden ultramodern ingericht en liggen verspreid in het dorp.
Je rijdt de Noorse grens over, op weg naar Oslo. Vroege vogels kunnen in de voormiddag nog kort even de Noorse hoofdstad verkennen, alvorens in te schepen aan boord van het Color Line schip (omstreeks 12u30). Vertrek is voorzien om 14u00.
Aankomst in Kiel om 10u00. Terugrit naar huis.
02. Je verblijf
Vakantiehuis Smidgården - Drängen
Fryksås
De provincie Dalarna is dé cultuurprovincie in Zweden. Het is een van de mooiste provincies van Zweden. Tradities worden hier sterk in ere gehouden. In de regio rond het Siljanmeer tref je talrijke winkeltjes aan met huisnijverheid en mooi bewaarde traditionele huizen. De regio telt heel wat attracties en hoogtepunten die de moeite waard zijn, zowel voor volwassenen als kinderen.
Drängen (40m²) is een 19eeuws huisje, zorgvuldig gerenoveerd in de typische Dala-stijl. Ideaal voor gasten die houden van een karaktervol verblijf in rustieke stijl. Het huisje ligt in het hoger gelegen deel van Fryksås. Dit vakantiehuis is geschikt voor max. 6 personen.
Eet- en zitkamer: Gezellige living en eetruimte met ruime bank, eettafel en tv
Keuken: Goed uitgeruste keuken met fornuis, oven, vaatwasser, koelkast en diepvriezer.
Slaapkamers: 2. De bedden, in de vorm van “beddenbakken”, bestaan uit 1x dubbel bed (140 cm) en single bed boven elkaar (slaapkamer 1) en 2x enkele bedden boven elkaar (slaapkamer 2).
Sanitair: Badkamer met douche, toilet en vloerverwarming.
Divers: Ruime tuin. Ski-piste en Smidgården restaurant en café bevinden zich op 200 meter afstand. Mogelijkheid tot gebruik elektrische sauna (gedeeld) die zich bij het hoofdgebouw van Smidgården bevindt (bord Bagarstuga). De sauna wordt gereserveerd op een leistenen plank buiten de sauna en wordt door de gasten zelf gestart. Mogelijkheid tot gratis opladen elektrische wagen (in de late avond/tijdens de nacht).
Honden zijn niet toegestaan.
Mogelijke uitstappen of activiteiten op weg naar, vanuit of weg van Fryksås:
- Berenexcursies via Björn & vildmark
- Geniet en kom tot rust in Smidgårdens Fäbodrelax: chloorvrij binnenzwembad met jetstream, houtgestookte sauna, heerlijke relaxruimte in een unieke omgeving en een behandelloft met o.a. spa in koperen bad, massages, voetmassages en geurrelaxatie
- Wandeltocht met ezels via Bäckergårdens Ridåsnor
- Spannend wandelpad langs de Enån-vallei (3,5 km, +/- 2u, gemiddeld niveau): een 2 km lange ravijn met overblijfselen van de 40 molens die ooit in gebruik waren op het traject. Start de wandeling bij Hembygdsgården (zuidelijke ingang van Orsa). Het pad eindigt bij Slättbergsbadet. Je vindt er unieke flora met diverse zeldzame planten.
- Bezoek Helvetesfallet: een kloof gevormd door Ämån, met ongeveer 30 meter hoge en steile rotswanden. De kloof is begroeid met ongerept bos dat een groot aantal ongewone planten herbergt.
- Orsa Grönklitt, het grootste berenpark in Europa.
- Bezoek aan het atelier van de gebroeders Olsson in Nusnäs, waar de beroemde roodgeverfde Dalapaardjes met de hand worden vervaardigd.
- De 625m lange steiger Långbryggen in Rättvik, aanlegplaats van de oude stoomboot Gustaf Wasa die vaart tussen verschillende plaatsen in het Siljanmeer.
- Tomteland, amusementspark van de Kerstman en zijn elfjes in Gesunda (open ± 25/6 tot 14/8)
- Mooie traditionele dorpjes Tällberg, Vikarbyn.
Vakantiehuis Smidgården - Andersstugan
Fryksås
De provincie Dalarna is dé cultuurprovincie in Zweden. Het is een van de mooiste provincies van Zweden. Tradities worden hier sterk in ere gehouden. In de regio rond het Siljanmeer tref je talrijke winkeltjes aan met huisnijverheid en mooi bewaarde traditionele huizen. De regio telt heel wat attracties en hoogtepunten die de moeite waard zijn, zowel voor volwassenen als kinderen.
Andersstugan (40m²) is een 19eeuws huisje, zorgvuldig gerenoveerd in de typische Dala-stijl. Ideaal voor gasten die houden van een karaktervol verblijf in rustieke stijl. Het huis ligt in het hoger gelegen deel van Fryksås. Dit vakantiehuis is geschikt voor max. 4 personen (2 volwassenen + 2 kinderen).
Eet- en zitkamer: Gezellige woonkamer en eetruimte met comfortabele hoekbank, tv en open haard.
Keuken: Aparte, goed uitgeruste keuken met fornuis, oven, vaatwasser, koelkast en diepvriezer.
Slaapkamer: geen. De bedden, in de vorm van “beddenbakken”, staan in de leefruimte. 2x dubbele bedden boven elkaar, met een beneden- en bovenbed van 140 cm breed. Geschikt voor 2 volwassenen en 2 kinderen. Opgelet: iedereen slaapt in dezelfde ruimte! Beddenbakken niet geschikt voor jonge kinderen.
Sanitair: Badkamer met douche, toilet en vloerverwarming.
Divers: Ruime patio, gedeeld met de gasten uit vakantiehuis Ladan. Ski-piste en Smidgården restaurant en café bevinden zich op 200m meter afstand. Mogelijkheid tot gebruik elektrische sauna (gedeeld) die zich bij het hoofdgebouw van Smidgården bevindt (bord Bagarstuga). De sauna wordt gereserveerd op een leistenen plank buiten de sauna en wordt door de gasten zelf gestart. Mogelijkheid tot gratis opladen elektrische auto (in de late avond/tijdens de nacht).
Honden zijn niet toegestaan.
Andersstugan grenst aan vakantiehuis Ladan, eveneens voorzien van 4 slaapplaatsen. Beide huisjes kunnen samen gehuurd worden (op aanvraag). In dat geval wordt de verzegelde deur tussen beide huizen geopend.
Mogelijke uitstappen of activiteiten op weg naar, vanuit of weg van Fryksås:
- Berenexcursies via Björn & vildmark
- Geniet en kom tot rust in Smidgårdens Fäbodrelax: chloorvrij binnenzwembad met jetstream, houtgestookte sauna, heerlijke relaxruimte in een unieke omgeving en een behandelloft met o.a. spa in koperen bad.
- Wandeltocht met ezels via Bäckergårdens Ridåsnor
- Spannend wandelpad langs de Enån-vallei (3,5 km, +/- 2u, gemiddeld niveau): een 2 km lange ravijn met overblijfselen van de 40 molens die ooit in gebruik waren op het traject. Start de wandeling bij Hembygdsgården (zuidelijke ingang van Orsa). Het pad eindigt bij Slättbergsbadet. Je vindt er unieke flora met diverse zeldzame planten.
- Bezoek Helvetesfallet: een kloof gevormd door Ämån, met ongeveer 30 meter hoge en steile rotswanden. De kloof is begroeid met ongerept bos dat een groot aantal ongewone planten herbergt.
- Orsa Grönklitt, het grootste berenpark in Europa.
- Bezoek aan het atelier van de gebroeders Olsson in Nusnäs, waar de beroemde roodgeverfde Dalapaardjes met de hand worden vervaardigd.
- De 625m lange steiger Långbryggen in Rättvik, aanlegplaats van de oude stoomboot Gustaf Wasa die vaart tussen verschillende plaatsen in het Siljanmeer.
- Tomteland, amusementspark van de Kerstman en zijn elfjes in Gesunda (open ± 25/6 tot 14/8)
- Mooie traditionele dorpjes Tällberg, Vikarbyn, …
Vakantiehuis Smidgården - Ladan
Fryksås
De provincie Dalarna is dé cultuurprovincie in Zweden. Het is een van de mooiste provincies van Zweden. Tradities worden hier sterk in ere gehouden. In de regio rond het Siljanmeer tref je talrijke winkeltjes aan met huisnijverheid en mooi bewaarde traditionele huizen. De regio telt heel wat attracties en hoogtepunten die de moeite waard zijn, zowel voor volwassenen als kinderen.
Ladan (letterlijk vertaald: schuur) (50m²) is een voormalige houten schuur uit de 19de eeuw die zorgvuldig werd omgebouwd tot een vakantiehuis dat geschikt is voor 4 personen (2 volwassenen + 2 kinderen). Ideaal voor gasten die houden van een karaktervol verblijf in rustieke stijl. Het huis ligt in het hoger gelegen deel van Fryksås.
Eet- en zitkamer: Gezellige eethoek met keukenbank en 4 stoelen.
Keuken: Goed uitgeruste keuken met bar, 2 kleinere koelkasten met vriesvak, fornuis met oven, combimagnetron en vaatwasser.
Slaapkamer: geen. Alle bedden bevinden zich op een open slaapzolder (met houten leuning). 1x dubbel bed (160 cm) en 2x enkele bedden (80 cm). Geschikt voor 2 volwassenen en 2 kinderen. Opgelet: iedereen slaapt in dezelfde ruimte! Trap naar de slaapzolder niet geschikt voor kleine kinderen!
4 fauteuils op de slaapzolder met TV aan de muur. Vanaf de slaapzolder heb je een mooi uitzicht over het meer van Orsa.
Sanitair: Badkamer met douche, toilet en vloerverwarming.
Divers: Ruime patio, gedeeld met de gasten uit vakantiehuis Andersstugan. Huis heeft eigen sauna. Ski-piste en Smidgården restaurant en café bevinden zich op 200m. afstand. Mogelijkheid tot gratis opladen elektrische auto (in de late avond/tijdens de nacht).
Ladan grenst aan vakantiehuis Andersstugan, eveneens voorzien van 4 slaapplaatsen. Beide huisjes kunnen samen gehuurd worden (op aanvraag). In dat geval wordt de verzegelde deur tussen beide huizen geopend.
Honden niet toegestaan.
Mogelijke uitstappen of activiteiten op weg naar, vanuit of weg van Fryksås:
- Berenexcursies via Björn & vildmark
- Geniet en kom tot rust in Smidgårdens Fäbodrelax: chloorvrij binnenzwembad met jetstream, houtgestookte sauna, heerlijke relaxruimte in een unieke omgeving en een behandelloft met o.a. spa in koperen bad.
- Wandeltocht met ezels via Bäckergårdens Ridåsnor
- Spannend wandelpad langs de Enån-vallei (3,5 km, +/- 2u, gemiddeld niveau): een 2 km lange ravijn met overblijfselen van de 40 molens die ooit in gebruik waren op het traject. Start de wandeling bij Hembygdsgården (zuidelijke ingang van Orsa). Het pad eindigt bij Slättbergsbadet. Je vindt er unieke flora met diverse zeldzame planten
- Bezoek Helvetesfallet: een kloof gevormd door Ämån, met ongeveer 30 meter hoge en steile rotswanden. De kloof is begroeid met ongerept bos dat een groot aantal ongewone planten herbergt.
- Orsa Grönklitt, het grootste berenpark in Europa.
- Bezoek aan het atelier van de gebroeders Olsson in Nusnäs, waar de beroemde roodgeverfde Dalapaardjes met de hand worden vervaardigd.
- De 625m lange steiger Långbryggen in Rättvik, aanlegplaats van de oude stoomboot Gustaf Wasa die vaart tussen verschillende plaatsen in het Siljanmeer
- Tomteland, amusementspark van de Kerstman en zijn elfjes in Gesunda (open ± 25/6 tot 14/8)
- Mooie traditionele dorpjes Tällberg, Vikarbyn,
Vakantiehuis Northern Comfort Lodges - Bear Lodge
Gällö
Welkom in Gällö, gelegen in de provincie Jämtland!
Deze houten blokhutten werden helemaal zelf gebouwd door de Nederlandse eigenaar Geerd. Er zijn alleen natuurlijke materialen gebruikt, wat een charmante en rustieke uitstraling oplevert. Elk vakantiehuis beschikt over een groot terras, een eigen vuurplek en barbecue. De eigenaar organiseert zelf tal van excursies, zoals vissen, mountainbiken, bushcrafting, outdoor cooking en quadsafari. Daarnaast geeft hij graag een woordje uitleg over andere mogelijk uitstapjes in de buurt. De huisjes liggen namelijk vlakbij het pelgrimspad St. Olavsleden. Maar ook tal van andere wandelingen zijn mogelijk in deze prachtige, ongerepte regio.
De gezellige Bear Lodge met grote, goed uitgeruste keuken, woonkamer met zithoek en tv, badkamer en 2 wc’s, is geschikt voor 8 personen. Er zijn 3 slaapkamers (elk met 2x eenpersoonsbed), en een slaapzolder met 2 matrassen. De Bear lodge heeft een eigen sauna en hot tub, grote veranda, barbecue, eigen vuurplek en is slechts 20 meter verwijderd van het meer.
Eet- en zitkamer: Grote woonkamer met comfortabele zitbank en stoelen. Van hieruit heb je uitzicht over het meer. Tv en dvd-speler beschikbaar. Er is ook een houtkachel.
Keuken: Goed uitgeruste keuken met gasfornuis, oven, koelkast en diepvriezer, vaatwasser, magnetron, waterkoker, broodrooster, mixer.
Sanitair: Grote badkamer met inloopdouche en wastafel en toilet. Haardroger aanwezig.
Slaapkamers:
- Slaapkamer 1: 2 eenpersoonsbedden (90 cm x 200 cm) + wastafel
- Slaapkamer 2: 2 eenpersoonsbedden (90 cm x 200 cm) + wastafel
- Slaapkamer 3 + slaaploft: 2 x 2 eenpersoonsbedden (90 cm x 200 cm)
Divers: In de hal bevindt zich een extra toilet met wastafel. Groot terras met hot tub, sauna, zithoek, barbecue en eigen vuurplek. Wifi beschikbaar. Veel privacy! De lodge ligt op 25 m wandelafstand van het meer. Parkeerplaats bij de lodge voor 2 auto's. Wasruimte met wasmachine en droger.
Honden zijn toegestaan.
Deze plek vormt de ideale uitvalsbasis voor een visexcursie of een prachtige wandeling. Het pelgrimspad St. Olavsleden loopt namelijk dwars door Gällö. Geerd organiseert zelf ook begeleide wandelingen, bijvoorbeeld langs de Forsaleden of een echte bushcraft workshop.
Geerd woont in de buurt en heet je graag van harte welkom. Hij geeft je heel graag persoonlijk advies, zodat je optimaal kan genieten van het verblijf!
Mogelijke uitstapjes op weg naar, vanuit of weg van het vakantiehuis:
- Diverse wandelmogelijkheden, zoals bv. via het pelgrimspad St. Olavsleden (vraag meer info & tips aan de eigenaar!)
- Gegidste wandeltocht via Försaladen (inclusief outdoorlunch)
- Huur van elektrische mountainbikes (€40,- / dag)
- Vissen
- Quadsafari
- Moosegarden Orrviken
- Bergdorpje Åre – Åreskutan (met kabelbaan naar boven)
- Dagexcursie naar Helags (de zuidelijkste gletsjer van Zweden)
- Jämtland Triangle op 2 uur rijden richting Noorse grens
- Andersön nabij Östersund
- Fettjeåfallet onderweg naar Lofsdalen
- Bushcraft workshop
Vakantiehuis Northern Comfort Lodges - Lynx Lodge
Gällö
Welkom in Gällö, gelegen in de provincie Jämtland!
Deze houten blokhutten werden helemaal zelf gebouwd door de Nederlandse eigenaar Geerd. Er zijn alleen natuurlijke materialen gebruikt, wat een charmante en rustieke uitstraling oplevert. Elk vakantiehuis beschikt over een groot terras, een eigen vuurplek en barbecue. De eigenaar organiseert zelf tal van excursies, zoals vissen, mountainbiken, bushcrafting, outdoor cooking en quadsafari. Daarnaast geeft hij graag een woordje uitleg over andere mogelijk uitstapjes in de buurt. De huisjes liggen namelijk vlakbij het pelgrimspad St. Olavsleden. Maar ook tal van andere wandelingen zijn mogelijk in deze prachtige, ongerepte regio.
Deze gezellige Lynx Lodge met goed uitgeruste keuken, woonkamer met zithoek en tv en badkamer is geschikt voor 6 personen. Er zijn 2 slaapkamers (elk met 2 x eenpersoonsbed), en een slaapzolder met 2 eenpersoonsbedden. De Lynx Lodge heeft een eigen hot tub, groot terras en barbecue. Het huis is slechts 40 meter verwijderd van het meer.
Eet- en zitkamer: Grote woonkamer met open haard, comfortabele stoelen, een kleine bar en een eettafel. Deze ruimte heeft een panoramaraam dat uitzicht biedt op het bos, het meer en de tuin. Tv en dvd-speler beschikbaar. Er is ook een boekenkast.
Keuken: Goed uitgeruste keuken met fornuis en oven, een koelkast, magnetron, een broodrooster, waterkoker en koffiezetapparaat.
Saintair: Grote badkamer met inloopdouche en en toilet. Haardroger aanwezig.
Slaapkamers:
- Slaapkamer 1: 2 eenpersoonsbedden (90 cm x 200 cm)
- Slaapkamer 2: 2 eenpersoonsbedden (90 cm x 200 cm)
- Slaaploft: 2 eenpersoonsbedden (90 cm x 200 cm)
Divers: Groot terras met picknicktafel, barbecue en hot tub. Wifi beschikbaar. Veel privacy! De lodge ligt op 40 m wandelafstand van het meer. Parkeerplaats bij de lodge voor 2 auto's.
Honden zijn toegestaan.
Deze plek vormt de ideale uitvalsbasis voor een visexcursie of een prachtige wandeling. Het pelgrimspad St. Olavsleden loopt namelijk dwars door Gällö. Geerd organiseert zelf ook begeleide wandelingen, bijvoorbeeld langs de Forsaleden of een echte bushcraft workshop.
Geerd woont in de buurt en heet je graag van harte welkom. Hij geeft je heel graag persoonlijk advies, zodat je optimaal kan genieten van het verblijf!
Mogelijke uitstapjes op weg naar, vanuit of weg van het vakantiehuis:
- Diverse wandelmogelijkheden, zoals bv. via het pelgrimspad St. Olavsleden (vraag meer info & tips aan de eigenaar!)
- Gegidste wandeltocht via Försaladen (inclusief outdoorlunch)
- Huur van elektrische mountainbikes (€40,- / dag)
- Vissen
- Quadsafari
- Moosegarden Orrviken
- Bergdorpje Åre – Åreskutan (met kabelbaan naar boven)
- Dagexcursie naar Helags (de zuidelijkste gletsjer van Zweden)
- Jämtland Triangle op 2 uur rijden richting Noorse grens
- Andersön nabij Östersund
- Fettjeåfallet onderweg naar Lofsdalen
- Bushcraft workshop
Vakantiehuis Northern Comfort Lodges - Moose Lodge
Öratjärnsdalen
Welkom in de provincie Jämtland!
Deze houten blokhut is de nieuwste lodge (2019) en werd eveneens helemaal opgetrokken met natuurlijke materialen, wat een charmante en rustieke uitstraling oplevert. De Moose Lodge ligt in tussen de beboste heuvels, in het dorpje Öratjärnsdalen. Dit dorpje telt 15 inwoners en de dichtsbijzijnde supermarkt ligt 14 km verder in Bräcke.
Het dorpje Gällö ligt op 36 km van dit vakantiehuisje. Hier loopt het pelgrimspad St. Olavsleden. Maar ook tal van andere excursies zijn mogelijk in deze prachtige, ongerepte regio. Eigenaar Geerd woont zelf ook in Gällö en organiseert tal van excursies, zoals vissen, mountainbiken, bushcrafting, outdoor cooking en quadsafari's. Daarnaast geeft hij je heel graag persoonlijk advies, zodat je optimaal kan genieten van het verblijf!
Deze gezellige Moose Lodge met goed uitgeruste keuken, woonkamer met zithoek en tv en badkamer is geschikt voor 8 personen. Er zijn 4 slaapkamers met elk 2 enkele bedden. Deze lodge heeft een eigen hottub, sauna en terras en is op wandelafstand van een meertje gelegen.
Eet- en zitkamer: grote zitkamer met open haard, comfortabele stoelen en grote eettafel. Deze ruimte is voorzien van grote ramen dat prachtig uitzicht biedt op het bos en de tuin. Tv en WiFi beschikbaar.
Keuken: goed uitgeruste en open keuken met fornuis, oven, een koelkast, magnetronoven, een broodrooster, waterkoker en koffiezetapparaat.
Sanitair: 2 badkamers waarvan één met inloopdouche en en toilet. Haardroger aanwezig.
Slaapkamers: 4 slaapkamers met elk 2 enkele bedden (90 cm x 200 cm).
Divers: groot terras met picknicktafel, sauna en hottub. WiFi beschikbaar. Veel privacy! De lodge ligt op wandelafstand van het meer. Parkeerplaats bij de lodge voor 2 wagens.
Honden zijn toegestaan.
Mogelijke uitstappen op weg naar, vanuit of weg van het vakantiehuis:
- Diverse wandelmogelijkheden, zoals bv. via het Pelgrimspad St. Olavsleden (vraag meer info & tips aan de eigenaar!)
- Gegidste wandeltocht via Försaladen (inclusief outdoorlunch)
- Huur van elektrische mountainbikes (€40 / dag)
- Vissen
- Quadsafari
- Moosegarden Orrviken
- Bergdorpje Åre – Åreskutan (met kabelbaan naar boven)
- Dagexcursie naar Helags (de zuidelijkste gletsjer van Zweden)
- Jämtland Triangle op 2 uur rijden richting Noorse grens
- Andersön nabij Östersund
- Fettjeåfallet onderweg naar Lofsdalen
- Bushcraft workshop
Vakantiehuis Northern Comfort Lodges - Wolverine Cabin
Gällö
Welkom in Gällö, gelegen in de provincie Jämtland!
Deze houten blokhutten werden helemaal zelf gebouwd door de Nederlandse eigenaar Geerd. Er zijn alleen natuurlijke materialen gebruikt, wat een charmante en rustieke uitstraling oplevert. Elk vakantiehuis beschikt over een groot terras, een eigen vuurplek en barbecue. De eigenaar organiseert zelf tal van excursies, zoals vissen, mountainbiken, bushcrafting, outdoor cooking en quadsafari. Daarnaast geeft hij graag een woordje uitleg over andere mogelijk uitstapjes in de buurt. De huisjes liggen namelijk vlakbij het pelgrimspad St. Olavsleden. Maar ook tal van andere wandelingen zijn mogelijk in deze prachtige, ongerepte regio.
De Wolverine Cabin ligt op een unieke locatie, namelijk op het eiland Ammerön in het Revsundmeer. Je geniet er van complete privacy, ver weg van dorpen en steden. Deze cabin is volledig zelfvoorzienend. Elektriciteit wordt opgewekt via een zonnepaneel. Het water voor de vaat haal je uit het meer. Het nabijgelegen beekje heeft zuiver, drinkbaar water. De ultieme vrijheidsbeleving!
Eet- en zitkamer: Grote kamer met haard, Chesterfield bankstel, een bureau, boekenkast, verlichting met olielampen. Vanuit de leefruimte heb je een fantastisch uitzicht op het meer.
Keuken: Uitgeruste keuken met gasfornuis, oven, koelkast op gas, bar met krukken.
Sanitair: Buitendouche met waterkoker en ecotoilet.
Slaapkamers:
- Slaaploft: 2 eenpersoonsbedden (90 cm x 200 cm) met donzen dekbedden en kussens
- 1 Bedstede met een tweepersoonsbed (140 cm x 200 cm)
Divers: Groot terras met relaxstoelen, en hot tub. Eigen vuurplek voor outdoor-cooking (ijzeren kookpotten hiervoor ter beschikking). Fantastisch uitzicht op de bossen en het meer. Er zijn ook 3 plateau’s voor het opzetten van een tent (indien men er met meerdere mensen wil verblijven, max. 8 personen) Wifi beschikbaar. Veel privacy! De lodge ligt op 25 m wandelafstand van het meer. Parkeerplaats voor 3 auto's op ca. 60 meter wandelafstand van de Cabin.
Honden zijn toegestaan.
Deze plek vormt de ideale uitvalsbasis voor een visexcursie of een prachtige wandeling. Het pelgrimspad St. Olavsleden loopt namelijk dwars door Gällö. Geerd organiseert zelf ook begeleide wandelingen, bijvoorbeeld langs de Forsaleden of een echte bushcraft workshop.
Geerd woont in de buurt en heet je graag van harte welkom. Hij geeft je heel graag persoonlijk advies, zodat je optimaal kan genieten van het verblijf!
Mogelijke uitstapjes op weg naar, vanuit of weg van het vakantiehuis:
- Diverse wandelmogelijkheden, zoals bv. via het pelgrimspad St. Olavsleden (vraag meer info & tips aan de eigenaar!)
- Gegidste wandeltocht via Försaladen (inclusief outdoorlunch)
- Huur van elektrische mountainbikes (€40,- / dag)
- Vissen
- Quadsafari
- Moosegarden Orrviken
- Bergdorpje Åre – Åreskutan (met kabelbaan naar boven)
- Dagexcursie naar Helags (de zuidelijkste gletsjer van Zweden)
- Jämtland Triangle op 2 uur rijden richting Noorse grens
- Andersön nabij Östersund
- Fettjeåfallet onderweg naar Lofsdalen
- Bushcraft workshop
Vakantiehuis Sågarbo Herrgård
Älvkarleby
Geniet van een verblijf in een typisch rode cottage nabij de zee! De vakantiehuizen van Sågarbo Herrgård bevinden zich op een prachtig 17e eeuws landgoed, te midden van een natuurgebied (biosfeerreservaat erkend door Unesco) met zandstranden en kliffen. Het landgoed behoorde ooit tot de familie Anckarström, dezelfde familie die betrokken was bij de moord op Gustav III, koning van Zweden in 1792. De huidige uitbaters, de familie Tjernström, hechten heel veel belang aan visserij en ecotoerisme.
Het vakantiehuis in heel gezellig ingericht en is geschikt voor 4 personen.
Eet- en zitkamer: sfeervolle eethoek en woonkamer.
Keuken: goed uitgeruste keuken met inductiekookplaat, koelkast, combimagnetron, koffiezetapparaat en alles wat je nodig hebt.
Slaapkamers: 2 slaapkamers met boxspringbedden. Kinderbedje kan voorzien worden.
Sanitair: badkamer met douche, toilet, haardroger.
Divers: mooie tuin met tuinmeubilair, barbecue en ligstoelen. Op het landgoed vind je verschillende barbecueplaatsen, een klein zwemgedeelte, een speeltuin, een privéstrand, jeu de boulebaan, een sauna en hottub (beide betalend).
Honden zijn toegestaan (geen toeslag). Huisdieren blijven overal uit de slaapkamers en mogen niet op de banken. Huisdieren moeten in de buurt van jouw huis worden gehouden, voor het comfort van iedereen. Laat geen huisdieren in het huis als je niet beschikt over een kooi waarin ze kunnen verblijven.
Mogelijke uitstappen op weg naar, vanuit of weg van het vakantiehuis:
- Zwemmen in de zee, paardrijden, golfen (golfbaan op +/- 3km afstand)
- Huur een kano voor een leuke tocht
- Ontspan in de houtgestookte sauna en/of hot tub (betalend)
- Wandelen en fietsen: contacteer de receptie voor meer info i.v.m. de vele mogelijkheden en voor gedetailleerde kaarten
- Vissen (zowel individueel als begeleid door gids): zowel de Dalälven-rivier als de kustlijn biedt uitstekende mogelijkheden voor het vangen van grote zeeforel, snoek en zalm
- Verkenning Billudden natuurreservaat: er zijn tal van wandelpaden, waarvan 2 natuurpaden, geschikt voor jong en oud.
- Daguitstap naar het mooie kustplaatsje Gävle (30 km)
- Bezoek aan oud visserdorpje bij Billhamn
- Grootste vliegend zandveld van Uppland bij Brämsand, met hoge duinen tot wel ruim drie meter hoog
- Billskaten met z’n vuurtoren: het noordelijkste puntje in Billudden
- Bezoek pret-, water-, natuur- en dierenpark Furuvik in Gävle, vlakbij de Botnische Golf
Vakantiehuis Lofsdalen - Linnean 2
Lofsdalen
Lofsdalen ligt in een van de minst bevolkte provincies van Zweden, Härjedalen, te midden van enkele van Zwedens mooiste nationale parken. De regio is een uitgestrekte en ongerepte wildernis van bossen, bergen en meren waar o.a. beren, wolven, lynxen, rendieren , elanden en bevers leven.
Lofsdalen Home beschikt over diverse blokhutten in de regio van Lofsdalen.
De gezellige, authentieke vakantiewoning Linnean 2 (110 m²), beschikt over 3 slaapkamers waarvan 2 kamers met 3 bedden en 1 met een tweepersoonsbed. Het huis heeft ook een uitgeruste keuken en gezellige met eet- en zitruimte. Linnean heeft een authentiek karakter en is geschikt voor een verblijf van max. 8 personen. Het huis is eerder privé gelegen, in de regio van Hövarken, omgeven door bomen.
Eet- en zitkamer: gezellige woonkamer met bank, een houtkachel en een tv
Keuken: uitgeruste keuken met koelkast met diepvries, een fornuis met oven en vaatwasser. Grote bijkeuken ter beschikking
Slaapkamers: 1 slaapkamer met dubbel bed + 2 kamers met 3 enkele bedden en een alkoof met twijfelaar
Sanitair: badkamer met douche, toilet en sauna. Apart toilet.
Divers: parkeergelegenheid bij het huis. Groot terras met BBQ.
Parking: Gratis privé parkeren bij het vakantiehuis.
Honden zijn niet toegestaan.
Mogelijke uitstappen of activiteiten op weg naar, vanuit of weg van Lofsdalen:
- Wandelen in mooie nationale parken, o.a. Sånfjället
- Fietsen, vissen, kanotocht
- Nachtje in de berenkijkhut
- Met een motoboot op het Loffsjön meer
- Bergweg per auto naar Nipfjället
- Muskusossenpark in Tännas
- Spotten van rendieren
- Orsa Grönklitt, het grootste berenpark in Europa.
- Wandeling in het Fulufjället Nationaal Park naar de hoogste waterval van Zweden, Njupeskär.
Vakantiehuis Lofsdalen - Ljungbacken 23
Lofsdalen
Lofsdalen ligt in een van de minst bevolkte provincies van Zweden, Härjedalen, te midden van enkele van Zwedens mooiste nationale parken. De regio is een uitgestrekte en ongerepte wildernis van bossen, bergen en meren waar o.a. beren, wolven, lynxen, rendieren , elanden en bevers leven. Lofsdalen Home beschikt over diverse blokhutten in de regio van Lofsdalen.
Deze prachtige gloednieuwe vakantiewoning (2021) werd gebouwd met zorgvuldig geselecteerde materialen van hoge kwaliteit. Ljungbacken 23 beschikt over 4 slaapkamers en is geschikt voor een verblijf van max. 8 personen. Het huis is eerder privé gelegen, omgeven door bomen.
Eet- en zitkamer: gezellige woonkamer met bank, een houtkachel en een tv
Keuken: volledig ingerichte en uitgeruste open keuken met koelkast en diepvries, een gasfornuis met oven, magnetron en vaatwasser.
Slaapkamers: 4 slaapkamers. 1 slaapkamer met tweepersoonsbed, 3 slaapkamers met stapelbed (onderste bed 140 cm breed).
Sanitair: 2 badkamers : 1 badkamer met douche, toilet en sauna, 1 badkamer met douche en toilet.
Divers: Mooi terras (gericht op zuiden) met prachtig uitzicht op de omliggende bergtoppen. Vanaf het huis vertrekken prachtige wandelroutes door de ongerepte omgeving.
Parking: Gratis privé parkeren bij het vakantiehuis.
Honden zijn niet toegestaan.
Mogelijke uitstappen of activiteiten op weg naar, vanuit of weg van Lofsdalen:
- Wandelen in mooie nationale parken, o.a. Sånfjället
- Fietsen, vissen, kanotocht
- Nachtje in de berenkijkhut
- Met een motoboot op het Loffsjön meer
- Begeleide elanden-, bever- of berensafari
- Bergweg per auto naar Nipfjället
- Muskusossenpark in Tännas
- Spotten van rendieren
- Orsa Grönklitt, het grootste berenpark in Europa
- Wandeling in het Fulufjället Nationaal Park naar de hoogste waterval van Zweden, Njupeskär
03. Prijzen
Reisgezelschap | Prijs per persoon met vertrek op zaterdag (14 nachten)* |
---|---|
2 personen (met verblijf in Gällö) | € 895 |
2 personen (met verblijf in Sågarbo) | € 955 |
3 personen (met verblijf in Gällö) | € 795 |
3 personen (met verblijf in Sågarbo) | € 645 |
4 personen (met verblijf in Gällö) | € 465 |
4 personen (met verblijf in Sågarbo) | € 480 |
5 personen (met verblijf in Gällö) | € 475 |
5 personen (met verblijf in Sågarbo) | € 595 |
6 personen (met verblijf in Gällö) | € 395 |
6 personen (met verblijf in Sågarbo) | € 495 |
Reisgezelschap | Prijs per persoon met vertrek op woensdag (13 nachten)* |
---|---|
2 personen (met verblijf in Gällö) | € 875 |
2 personen (met verblijf in Sågarbo) | € 995 |
3 personen (met verblijf in Gällö) | € 585 |
3 personen (met verblijf in Sågarbo) | € 665 |
4 personen (met verblijf in Gällö) | € 440 |
4 personen (met verblijf in Sågarbo) | € 495 |
5 personen (met verblijf in Gällö) | € 435 |
5 personen (met verblijf in Sågarbo) | € 650 |
6 personen (met verblijf in Gällö) | € 365 |
6 personen (met verblijf in Sågarbo) | € 545 |
* Houd er rekening mee dat de genoemde prijs een vanaf prijs is. Hier komt de prijs voor de ferry overtocht of vlucht (afhankelijk van wat gewenst is) nog bij.
Inbegrepen
- Verblijf in de voorgestelde blokhutten op basis van logies
- Eindschoonmaak in het vakantiehuisje van Smidgården, in het blokhutje van Sågarbo Herrgård en in Lofsdalen
- Bedlinnen en handdoeken in het vakantiehuisje van Smidgården en in de blokhut in Gällö
- BTW, bijdrage Garantiefonds Reizen en toeristenbelasting
- Onze travelapp met uitgebreide reisinformatie
- CO2-compensatie van deze reis
Niet inbegrepen
- Optionele overnachting Duitsland, hotel Gut Kaden:
- Zo-do: €85,- per persoon, gratis extra bed kind -12j (max. 1), single supplement €55,-
- Vr-za en feestdagen: €95,- per persoon, gratis extra bed kind -12j (max. 1), single supplement €65,-
- Transport naar en van Noorwegen/Zweden: eigen wagen en ferry. Het transport voorgesteld in deze reis is slechts een voorstel. Op het moment van boeking bekijken we samen wat prijs/kwaliteit de beste optie is en boeken deze zonder enige boekingskost.
- Vakantiehuis Lofsdalen:
- Bedlinnen en handdoeken indien gewenst: €27,- per persoon
- Eindschoonmaak:
- Linnean: €185,-
- Ljungbacken: €250,- VERPLICHT
- Huisje in Gällö:
- Eindschoonmaak: €85,-
- Huisje van Sågarbo Herrgård:
- Bedlinnen en handdoeken indien gewenst: €20,- per persoon
- Optionele excursies: Boek de gewenste optionele activiteiten vooraf erbij, om te voorkomen dat deze ter plaatse al volgeboekt zijn!
- Reis- en/of annuleringsverzekering, vraag ons naar de mogelijkheden.
Opmerkingen
- Per boeking (tot 9 personen) draag je €2,50 af aan het Calamiteitenfonds.
04. Excursies
€140,- per persoon (2 deelnemers) / €125,- per persoon (4 deelnemers) / €110,- per persoon (6 deelnemers)
Wilde dieren zijn schuw, ze laten zich niet gauw zien. Ze zijn echter overal om ons heen!
Tijdens deze exclusieve jeepsafari leer je de signalen herkennen van de aanwezigheid van wilde dieren in de omgeving en leer je wat de beste omstandigheden zijn om ze te spotten.
Een ervaren gids verwelkomt je op de plaats van afspraak. Tijdens een korte introductie geeft hij meer info over het verloop van de excursie: wat je gaat doen, waar je heen gaat en waar je allemaal rekening mee moet houden om de kans op het spotten van wilde dieren te vergroten. Om een persoonlijke aanpak te kunnen garanderen, is het aantal deelnemers beperkt tot 6 personen.
Je rijdt per luxe offroad jeep zo’n 65 à 75 km door de wildernis van Dalarna. Tijdens de rit vertelt de gids met veel plezier en enthousiasme welke sporen de wilde dieren achterlaten en hoe je het beste reageert wanneer je een wild dier (onverwacht) tegen het lijf loopt.
Aangezien de gids een nauwe samenwerking heeft met de meest zuidelijke Sami stam, heeft hij ook een kleine verrassing in petto. Na een typische Zweedse fika (koffie en gebak) bij het kampvuur, keer je terug naar het startpunt van de safari.
- Wanneer? Elke woensdag en zaterdag tussen 01.06.2022 en 30.09.2022
- Duur? 4 uur
- Inbegrepen: Begeleiding door een ervaren gids, vervoer in een luxe offroad jeep en een typisch Zweedse fika
- Mee te nemen: Sportieve & warme outdoorkleding, stevige schoenen, water
- Moeilijkheidsgraad: Gemakkelijk
- Kindprijs: Kinderen tot 16 jaar krijgen 50% korting t.o.v. de prijs voor volwassenen
€ 70 per persoon
Tijdens deze 5 uur durende workshop leer je verschillende oeroude overlevingsvaardigheden zoals het maken van vuur op verschillende manieren, het koken op houtvuur en het gebruik van mes en bijl. Verder ga je op zoek naar eetbare en geneeskrachtige planten en krijg je een kennismakingsles vissen.
- Wanneer: Dagelijks tussen 01.06.2022 en 30.09.2022
- Waar: Gällö - Northern Comfort Lodges
- Duur: 5 uur
- Inbegrepen: Begeleiding van een ervaren gids, materiaal om te koken en te vissen, mes, bijl en lunch
- Mee te nemen: Sportieve & warme outdoorkleding, stevige schoenen en water
- Moeilijkheidsgraad: Gemiddeld
€ 60,- per persoon
Je gaat met een gids op een 15 km lange wandeling door Försaleden, waarbij je meer uitleg krijgt van over dit mooie gebied. Halverwege zal er tijd genomen worden voor een typisch Zweedse outdoor lunch zoals bijvoorbeeld gegrilde worstjes met brood en mosterd. Daarnaast kun je ook genieten van een heerlijk kopje koffie van op het open houtvuur.
Je dient je met eigen vervoer te begeven naar het startpunt van de wandeling.
- Wanneer: Dagelijks tussen 01.06.2022 en 30.09.2022
- Waar: Gällö - Northern Comfort Lodges
- Duur: 5 uur
- Inbegrepen: Begeleiding van een ervaren gids en lunch
- Mee te nemen: Sportieve & warme outdoorkleding, stevige schoenen en voldoende water
- Moeilijkheidsgraad: Gemiddeld | 15 km golvend landschap
€ 350 per hut (01-26/06) - € 650 per hut (daarbuiten)
Het grootste roofdier van de Zweedse natuur in het echt spotten is een ervaring die je nooit vergeet! Lofsdalen ligt in een van de minst bevolkte provincies van Zweden, Härjedalen, te midden van enkele van Zwedens mooiste nationale parken. De regio is een uitgestrekte en ongerepte wildernis van bossen, bergen en meren waar o.a. wolven, lynxen, rendieren, elanden, bevers en beren leven. Lofsdalen telt de grootste berenpopulatie van Zweden.
Je ontmoet er de gids die je begeleidt naar de hut en de nodige instructies geeft. Je rijdt met je eigen auto tot de parkeerplaats in het bos (ong. 7 km). Nadien wandel je nog 1 km door het bos tot aan de berenkijkhut (gemakkelijke wandeling). Je overnacht hier in de Bear’s Den, afgelegen in het bos, waar je heel goede kansen hebt om de bruine beer en ook andere grote Scandinavische roofdieren te zien. De volgende ochtend wandel je zelf terug naar de auto (zonder begeleiding van de gids).
- Wanneer? Dagelijks om 17u tussen 01.06.2022 en 31.07.2022
- Waar? Karins Sportbod
- Duur? 14 uur
- Inbegrepen? Begeleiding door ervaren gids naar de kijkhut, koffie/thee/softdrink en sandwich, overnachting in de kijkhut (zonder gids)
- Zelf te voorzien? Vervoer naar startpunt, warme outdoor kleding, wandelschoenen, water, muggenproduct en verrekijker
- Moeilijkheidsgraad? Gemakkelijk (15 min. wandelen tot aan de kijkhut)
Nog interessante reizen
Op de hoogte blijven?
Ontvang tips & tricks in je mailbox