Wildernis Husky Raid
Harriniva Wilderness Hotel
Ideale reis voor
Heb je er altijd al van gedroomd om met je eigen huskyteam op meerdaags avontuur te gaan? Dat kan tijdens deze intensieve vijfdaagse huskytocht waarbij je met een eigen hondenspan van 4-6 honden de uitgestrekte wildernis van Fins Lapland ontdekt. Deze tocht brengt je onder meer naar het prachtige Pallas-Ounastunturi Nationaal Park met een enorme verscheidenheid aan landschappen. Onderweg lunch je bij een kampvuur en ‘s avonds verblijf je in authentieke wildernishutten met houtsauna. Door de ligging ver boven de Poolcirkel maak je tijdens deze reis kans op het zien van het magische noorderlicht. Ook geniet je van één vrije dag die je naar eigen keuze kan invullen.
Zowel in Harriniva als in de wildernishutten verblijf je in gemeenschappelijke kamers met gedeeld sanitair.
Het Harriniva hotel ligt aan de oevers van de Muonio rivier, die slingert langs de Fins-Zweedse grens. Een perfecte uitvalsbasis voor wildernisavontuur! Je vindt er een sfeervolle pub en de maaltijden zijn gebaseerd op de lokale keuken.
14.01.23 tot en met 04.03.2023
Hoogtepunten van de reis
- 5-daagse huskytocht met eigen hondenslede
- Uitstekende noorderlichtlocatie aan de Muoniorivier, hoog boven de poolcirkel
- Pallas-Ounastunturi Nationaal park
- Overnachten in wildernishutten
- Vrije dag voor optionele Lapse activiteiten
- Grote huskykennel
01. Dag per dag
Vandaag vertrek je naar winters Lapland! Aansluitend op de vlucht naar Kittilä word je opgehaald door de transferbus. De bus brengt je naar het hotel, deze rit duurt ongeveer 1 uur.
Je checkt in bij het hotel. De eerste nacht verblijf je in het hotel in een kamer met gedeelde faciltiteiten.
Geniet van wat vrije tijd en 's avonds van een heerlijk diner.
Vandaag geniet je van een vrije dag bij Harriniva. Verken de omgeving of voeg een optionele activiteit toe aan je reis.
Na een stevig ontbijt en de nodige uitleg vooraf van de gids, start je aan de vijfdaagse huskytocht! Je maakt kennis met je eigen huskyteam en laadt de sleeën. Nadien leer je de kneepjes van het vak hoe je de slee moeten besturen (1 pers./per slee). De tocht gaat langs prachtige boslandschappen, over bevroren meren en langs rivieren.
Elke dag is er een outdoor lunch voorzien bij het kampvuur. Gedurende de tocht verblijf je elke nacht in een andere wildernishut. Back to basics maar uiteraard wel mét sauna!
Nadat je de honden verzorgd hebt, maak je samen met de groep het avondeten klaar. Vergeet niet om regelmatig te genieten van de prachtige sterrenhemel en wie weet kan je een glimp opvangen van het noorderlicht.
Na het ontbijt op dag 6 gaat de tocht terug richting Harriniva. In de late namiddag kom je aan in het hotel. Je geniet van een typisch Laps diner en overnachten in het hotel.
Het Lapse avontuur kom vandaag tot een eind. De transferbus brengt je naar de luchthaven, waarvandaan je met de mooiste herinneringen naar huis vliegt!
![]()
In onze drukke maatschappij kan het soms lastig zijn om tot rust te komen. Het is zalig om even ‘back to basic’ te gaan!
Maarten Du Bois, collega
02. Je verblijf
Harriniva Wilderness Hotel
Harriniva
Harriniva Wilderness Hotel vind je aan de rand van de Muonio rivier, vlakbij de Fins-Zweedse grens. Het hotel wordt sinds 1973 uitgebaat door de familie Piëtikainen. Ondertussen bezitten ze 3 locaties die in de omgeving van Muonio en het Nationaal Park Pallas-Ylläs gelegen zijn (Harriniva hotel, Torassieppi en hotel Jeris).
De receptionist verwelkomt je meteen bij binnenkomst in het hoofdgebouw. Links van de receptie vind je het restaurant en de bar en aan de rechterkant van de receptie heb je een klein souvenirwinkeltje en een lobby.
Het charmante Harriniva Wilderness Hotel ligt op ongeveer een uur rijden van de luchthaven van Kittilä. Naast de kamers beschikt het hotel met ongeveer 400 husky's ook over de grootste huskykennel van Lapland! Aan de rivier kan je vanuit de jacuzzi naar de sterrenhemel kijken en hopelijk zelfs het noorderlicht spotten.
Kamertypes
Er zijn 63 kamers en cabins aanwezig, verdeeld in verschillende types:
- Standard Double/Twin/Single rooms: geschikt voor 2 tot 3 personen. Afhankelijk van de kamer zijn er twee eenpersoonsbedden, drie eenpersoonsbedden of twee eenpersoonsbedden en een stapelbed aanwezig. Daarnaast beschikken de kamers over een badkamer met een douche en toilet en een haardroger.
- Wilderness Plus Room: geschikt voor 2 tot 4 personen met een tweepersoonsbed en slaapbank in dezelfde ruimte. De slaapbank is geschikt voor maximaal 1 volwassene of 2 kinderen. Er zijn een badkamer met een douche en een toilet, een haardroger en ook badjassen en slippers aanwezig. (01.01.2023-02.04.2023)
- Sauna Room: gezellig ingericht met veel houtelementen. Geschikt voor 2 tot 4 personen met een tweepersoonsbed en in dezelfde ruimte een slaapbank voor maximaal 1 volwassene of 2 kinderen. Ook zijn er een badkamer met douche en toilet, een haardroger en een kleine zitruimte aanwezig.
- Sauna Room Plus: geschikt voor 2 tot 5 personen met een tweepersoonsbed en in dezelfde ruimte een slaapbank (voor 2 volwassenen of 3 kinderen), een badkamer met douche, een toilet, een eigen sauna en een haardroger.
- Wilderness Suite: geschikt voor 2 tot 5 personen met een tweepersoonsbed op de vide, een slaapbank op de begane grond (geschikt voor 2 volwassenen of 3 kinderen), een kleine zitruimte, een badkamer met een douche en toilet en een haardroger.
- Wilderness Suite Plus: geschikt voor 2 tot 7 personen met een tweepersoonsbed en twee eenpersoonsbedden op de vide, een slaapbank op de begane grond (voor 2 volwassenen of 3 kinderen), een kleine zitruimte en een badkamer met een douche en een toilet.
- Riverside Log Cabins: een aparte cabin die geschikt is voor 2 tot 6 personen met een woonkamer en een kitchenette (met een inductie kookplaat, een koelkast, een ketel, een koffiezetapparaat en een magnetron). Daarnaast is er beneden een aparte slaapkamer met twee eenpersoonsbedden, staan er twee eenpersoonsbedden op een vide (raden wij aan voor kinderen en niet voor een koppel) en is er een slaapbank in de woonkamer aanwezig voor maximaal 1 volwassene of 2 kinderen. Ook zijn er een badkamer met douche, toilet en eigen sauna en een haardroger aanwezig.
- Gedeelde accommodatie voor de avontuurlijke reizigers op meerdaagse husky- en sneeuwscootertochten!
Meer details over de verschillende kamertypes kan je verkrijgen bij onze Travel Designers.
Highlights
- Wildernislocatie met hotelfaciliteiten
- Vrij gebruik van sauna en jacuzzi
- Ideale ligging voor noorderlicht spotters
- Activiteiten in eigen beheer
03. Prijzen
Prijzen op basis van een gedeelde kamer
Prijzen zijn weergegeven per persoon. Het is enkel mogelijk om een kamer te delen.
Vertrekdata | prijs per persoon o.b.v. gedeelde accommodaties |
---|---|
14.01.2023 | Volgeboekt |
21.01.2023 | Volgeboekt |
28.01.2023 | Volgeboekt |
04.02.2023 | Volgeboekt |
11.02.2023 | Volgeboekt |
18.02.2023 | volgeboekt |
25.02.2023 | Volgeboekt |
04.03.2023 | Volgeboekt |
Tarieven na 04.03.2023 zijn op aanvraag en afhankelijk van beschikbaarheid.
De beschikbaarheid van deze reis wordt regelmatig bijgewerkt. De meest actuele beschikbaarheid wordt altijd getoond bij het online boeken of tijdens het contact met onze Travel Designers.
Inbegrepen
- Rechtstreekse retourvluchten vanaf Amsterdam of Brussel
- Alle lokale transfers aansluitend op de vlucht
- Vluchten inclusief 20kg ruimbagage, 1 stuk handbagage 8kg en luchthavenbelastingen
- 3 overnachtingen in gedeelde kamer met gedeeld sanitair
- 4 overnachtingen in authentieke wildernishut (gedeeld) zonder stromend water of elektriciteit
- Alle maaltijden in volpension vanaf diner op de eerste avond tot en met ontbijt op de laatste ochtend (ontbijtbuffet, lunchbuffet en saladebar, 3-gangendiner - saladebar, hoofdgerecht en dessert aan tafel geserveerd)
- Alle activiteiten zoals beschreven in het programma
- Gratis gebruik van hotelsauna
- Kleine groep tijdens de meerdaagse tocht van max. 7 deelnemers
- Professionele begeleiding door Engelstalige gidsen
- Gebruik van warme winterkleding (overall en winterlaarzen)
- BTW, bijdrage Garantiefonds Reizen en toeristenbelasting
- Uitgebreide reisinfo na boeking
- De Noorderlicht app met real-time voorspelling
- CO2 compensatie van deze reis
Niet inbegrepen
- Verplicht: voor vertrek in januari, februari en maart geldt een brandstoftoeslag van €95,- per persoon. Voor meer informatie: Algemene voorwaarden. Voor boekingen met afreis vanaf 1 april kan er t/m 31.01 Brandstof Bescherming Programma toegevoegd worden (binnen 5 dagen na boeken). Voor afreizen in april verwachten wij een brandstoftoeslag
- Optionele Lapse activiteiten
- Reis- en/of annuleringsverzekeringen (Allianz Global Assistance), meer informatie over de verzekeringen vind je op onze pagina: Verzekeringen Nordic
- Eigen risico voor materiaalschade bij een sneeuwscootertocht bedraagt maximaal € 800 per sneeuwscooter. Indien je ter plaatse € 20 per persoon bijbetaalt kan je dit eigen risico verlagen naar € 400 per sneeuwscooter voor 1 ongeval. Indien gewenst is het ook mogelijk om via Nordic bij Allianz Global Assistance het eigen risico van de sneeuwscooter af te kopen. Vraag ons naar de mogelijkheden.
- Brandstof Bescherming Programma bij vertrek vanaf Amsterdam of Brussel
- Voor afreizen vanaf 01/01/2023 is er een extra milieu-taks van toepassingen voor vertrek vanuit Amsterdam van €18.48 per persoon.
Opmerkingen
- Deze reis is geschikt vanaf 18 jaar.
- Voor de meerdaagse tocht is een goeie fysieke conditie vereist. Eerdere ervaring met huskytochten is mooi meegenomen.
- Voeg bij vertrek vanaf Amsterdam een gratis overnachting toe in het Corendon Village Hotel op de dag voor vertrek van jouw reis. Ook is het mogelijk om de auto gratis te parkeren bij Quick Parking nabij Schiphol. Laat het onze Travel Designers weten indien je hier gebruik van wenst te maken.
- Basiscomfort in de wildernishutten: geen Wi-Fi, elektriciteit of stromend water.
- Let op: om een sneeuwscooter te mogen besturen dien je 18 jaar of ouder te zijn en in het bezit te zijn van rijbewijs B.
- Per boeking (tot 9 personen) draag je €2,50 af aan het Calamiteitenfonds.
04. Excursies
Zie omschrijving Aurora Hut
Een Aurora Hut is een soort igloo met een groot raam richting het noorden, met een comfortabel bed en eco-toilet (voor de sauna en douches dien je de sanitaire faciliteiten van het hotel te gebruiken). Heel leuk voor een unieke overnachting, hopelijk zie je het noorderlicht! Transfer en ontbijt zijn inbegrepen. Geschikt voor kinderen vanaf 4 jaar.
Duur: 1 nacht
Dagelijks (vertrek om 16u30).
Prijs is steeds voor 2 volwassenen en afhankelijk van de periode:
€ 335 tussen 01/12/22-14/12/22
€ 395 tussen 15/12/22-03/02/23, 04/03/23-17/03/23 en 06/04/23-10/04/23
€ 435 tussen 04/02/23-03/03/23
€ 365 tussen 18/03/23-05/04/23
Prijs voor een extra 3de bed voor een kind: € 50
€100,- per persoon
Breng een nacht door in een sneeuwiglo! Terwijl de temperatuur buiten tot wel -30°C kan zakken is de temperatuur binnen rond -3°C à -6°C. Er liggen zachte matrassen en dikke slaapzakken en je wordt van een warm drankje voorzien. Transfers, slaapzakken, warme drank en ontbijt zijn inbegrepen. Geschikt voor kinderen vanaf 12 jaar.
Duur: 1 nacht
Dagelijks om 20:20 uur.
€590,- per nacht (voor 1 of 2 personen)
Geniet van wellness en luxe in de exclusieve Arctic Firefox Lodge. Vanuit de privé sauna en slaapvertrekken heb je een prachtig panoramisch uitzicht. Transfers, ontbijt, toegang tot Arctic Sauna World, badjas en slippers zijn inbegrepen. Geschikt voor deelnemers vanaf 18 jaar.
Duur: 1 nacht
Dagelijks om 16:30 uur.
05. Extra info

Vertrek vanaf Brussel op 14.01.2022 tot en met 04.03.2023
Rechtstreekse heenvlucht met Brussels Airlines
SN1025 Vertrek Brussel 07:00 uur- aankomst Kittilä 11:10
Rechtstreekse terugvlucht met Brussels Airlines
SN1026 Vertrek Kittilä 12:30 uur - aankomst Brussel 14:55 uur
De vluchttijden worden op een later moment bekend gemaakt
Nog interessante reizen
Op de hoogte blijven?
Ontvang tips & tricks in je mailbox